FURNITURE / Tables / Dressing table 8941078
*
nr 894 1078
DRESSING TABLE
teak + chair, 1950/60-tal, bordets mått: length. 93, width: 40, height: 67,
teak + stol, 1950/60-tal, bordets mått: längd. 93, djup: 40, höjd: 67
Estimate:
800
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday May 12 2014
at 18:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/5 22:00:25
1
450 kr
12/5 14:43:44
2
350 kr
12/5 18:12:03
3
500 kr
12/5 18:17:44
1
600 kr
12/5 18:26:14
3
Vinnande bud
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord bordets mått: längd karmstol karmstolar sminkbord stol stolar teak teakmöbler toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord trä
-
8179 TABLE
19th century. Length: 91 cm, width: 55 cm, height:..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:57
-
1010 TABLE
Eero Sarinen för Knoll International, samt märkt N..//
Auction ends
in 8 days
27 maj at 18:55
-
8186 TABLE
with drawer, 19th century. Length: 60 cm, width: 3..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:11
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:13
-
8239 WHAT-NOT
late 19th century. Length: 51 cm, width: 35 cm, he..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:25
-
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:04
*
DRESSING TABLE
Read more about 50/60-tal
nr 894 1078
DRESSING TABLE
teak + chair, 1950/60-tal, bordets mått: length. 93, width: 40, height: 67,
teak + stol, 1950/60-tal, bordets mått: längd. 93, djup: 40, höjd: 67
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
7/5 22:00:25 | 1 | 450 kr |
12/5 14:43:44 | 2 | 350 kr |
12/5 18:12:03 | 3 | 500 kr |
12/5 18:17:44 | 1 | 600 kr |
12/5 18:26:14 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord bordets mått: längd karmstol karmstolar sminkbord stol stolar teak teakmöbler toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord trä
-
8179 TABLE
19th century. Length: 91 cm, width: 55 cm, height:..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:57 -
1010 TABLE
Eero Sarinen för Knoll International, samt märkt N..//
Auction ends
in 8 days
27 maj at 18:55 -
8186 TABLE
with drawer, 19th century. Length: 60 cm, width: 3..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:11
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:13 -
8239 WHAT-NOT
late 19th century. Length: 51 cm, width: 35 cm, he..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:25 -
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:04